Projektowanie i budowa maszyn


 

 


SIEMENS NX  CAD

NX CAD (CAM/CAE) to nowoczesny system oferujący spójne, zintegrowane aplikacje, które pozwalają na wspomaganie wszelkich prac związanych z rozwojem produktu, począwszy od założeń stylistycznych projektu, poprzez cyfrową analizę i weryfikację oraz moduły, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie i budowa maszyn.

 

Najważniejsze programy i ich zalety

NX posiada specjalizowane aplikacje m.in. do wzornictwa NX Realize Shape, mechatroniki, obliczeń MES, projektowania form wtryskowych/elektrod NX Mold, tłoczników/wykrojników NX Progressive oraz programowania obrabiarek CNC, CMM i robotów. Możliwych zastosowań jest jednak znacznie więcej.

Oprogramowanie NX zapewnia:

  • zaawansowane rozwiązania do projektowania koncepcyjnego, modelowania 3D i tworzenia dokumentacji maszyn
  • multidyscyplinarne symulacje w zakresie struktury, ruchu, termiki, przepływu, wielodomenowości i optymalizacji
  • kompletne rozwiązania do produkcji części, umożliwiające tworzenie narzędzi, sterowanie obróbką i kontrolę jakości.

 

 

NX CAD

Oprogramowanie NX umożliwiające projektowanie maszyn jest zintegrowanym rozwiązaniem, usprawniającym i przyśpieszającym proces rozwoju produktu w naszym zakładzie w Poznaniu. NX do projektowania to najszybsze, najbardziej elastyczne i wydajne oprogramowanie do budowy maszyn w ramach zintegrowanego rozwiązania CAD/CAM/CAE w branżach:

  • Projektowania produktów
  • Wzornictwa i stylizacji
  • Motoryzacji i transportu
  • Przemysłu lotniczego i zbrojeniowego
  • Form wtryskowych
  • Tłoczników i wykrojników
  • Przemysłu stoczniowego

Różne rodzaje wykorzystywanych materiałów

Atutem wprowadzonych rozwiązań jest fakt, że z pomocą naszego parku maszynowego oraz nowoczesnych programów możemy stworzyć produkty z różnych rodzajów stali: narzędziowej, kwasoodpornej czy nierdzewnej, a także innych materiałów, w tym aluminium czy miedzi. Poza metalami stosowane mogą być również inne tworzywa sztuczne, ale również szkło epoksydowe.

NX CAM

NX posiada specjalizowane aplikacje NX CAM do programowania obrabiarek CNC, frezarek, tokarek, wycinarek drutowych, robotów frezujących i maszyn pomiarowych CMM, również w polskich wersjach językowych.

Charakterystyka

NX CAM to moduł CAM oprogramowania NX do budowy maszyn pracujący jako w pełni zintegrowany pakiet z NX CAD lub niezależny system CAM. Jest to system wyższego rzędu o niespotykanych możliwościach kontroli ścieżki narzędzia. Posiada możliwość wykorzystania Synchronous Modeling, polską wersję językową, cenę dostosowaną do naszego polskiego rynku i interaktywny, nowoczesny interfejs.

Jest to jedyny system CAM na rynku umożliwia symulację kinematyki obrabiarki opartą o rzeczywisty kod NC (postprocesor odwrotny – wirtualna maszyna) w jednym, zintegrowanym interfejsie. Sprawdzone rozwiązania

Moduł NX CAM jest uważany za wiodące światowe rozwiązanie w projektowaniu i budowie urządzeń. Według corocznego niezależnego raportu CIMdata zajmuje pozycję lidera na najbardziej wymagających rynkach tj. przemyśle narzędziowym, lotniczym i samochodowym NX CAM umożliwia realistyczną symulację obróbki części w przestrzeni kinematyki 3D obrabiarki – wieloosiowych frezarek i narzędzi wielozadaniowych – w oparciu o kod NC!

Sprzedaż: 600 829 115
Biuro: 604 064 461

FHU ARSTEEL
Głuchowo, ul. Kosciańska 24
64-020 Czempiń k. Poznania